CarWorks

Business simulace pro řízení projektů. Chcete využít Lean a Six Sigma pro úspěšné řízení projektů a procesů? Pro tyto a další scénáře vás čeká řada simulací, díky kterým získáte nové zkušenosti a s tím porostou schopnosti celého týmu.

Virtual Training nebo e-Learning?

Máme dostatečnou flexibilitu, takže vybírat můžete jak prezenční termíny, tak online kurzy.

Zkuste živý kurz virtuálně

Poznáváte tuto situaci?

Mnoho organizací vylepšuje způsob, jakým fungují. Přetváření nebo přepracování procesů ve snaze zvýšit konkurenceschopnost nebo sladit s měnícími se potřebami zákazníků a trhu. Rostoucí tempo změn znamená, že se změna stává normou. Schopnost neustále se zlepšovat se stává základní schopností mnoha organizací. Finanční ekonomika znamená, že si organizace již nemohou dovolit zahájit velké, drahé a rušivé organizační programy. Změna musí být rychlá, adaptivní, zaměřená na snižování nákladů a plýtvání a poskytování hodnoty zákazníkům. Mnoho organizací se však snaží získat ze svých iniciativ na zlepšení procesů očekávanou hodnotu.

Poznáváte tuto situaci?

Co je důvodem?

 • Mnoho organizací spouští programy zlepšování procesů v rámci oddělení, nikoli v rámci celého hodnotového řetězce.
 • Mnoho organizací implementuje softwarový nástroj ke zlepšení svých procesů
 • Iniciativy na zlepšení procesu jsou často byrokratickým cvičením, nikoli něčím zaměřeným na vytváření a poskytování hodnoty nebo snižování plýtvání a nákladů
 • Lidé často nezajistí efektivní měření iniciativ na zlepšení procesů, aby podpořili rozhodování a zaručili úspěch.
Co je důvodem?

Cíle simulace

 • Pochopit koncepty Lean a SIX Sigma®
 • Využít efektivní manažerské techniky k monitorování a zlepšování výkonnosti procesu
 • Vyzkoušet si, jak lze snížit náklady, plýtvání a tím posílit příjmy, zisk a hodnotu pro zákazníka
 • Využít potenciál k přizpůsobení se měnícím se požadavkům trhu a zkrácení doby uvedení na trh

Trainers

Petra Šimůnková

Certifikovaná trenérka v úrovni Lean Six Sigma Black Belt. Přestože patří věkově k mladším trenérům, zkušenostmi jde o profesionální senior konzultantku. Vypracovala se ve výrobních společnostech až na Six Sigma Manažerku. Její odpovědnosti bylo zvyšování kvality, výkonnosti v procesech, hlídání rizik při současném snižování nákladů zejmémna díky efektivnějším postupům a eliminace plýtvání. 

Absolventka Západočeské univerzity v Plzni, Fakulta strojní, obor Průmyslové inženýrství a management. Pracuje na projektech jako "Product Engineer" a Lean Manager. Právě zde využívá metodiku a techniky Lean Six Sigma.

 • Zabezpečování jakosti
 • Lean transformace v praxi
 • Štíhlá výroba x projektový management
 • 5 S, Plýtvání, Motivace, zlepšování procesů

Harmonogram

Scénář

CarWorks je úspěšná společnost vyrábějící automobily. Již roky dodávají svým zákazníkům, distributorům, vysoce kvalitní vozy. Po dlouhou dobu dodávali vozy pouze v jedné barvě s malými obměnami. Jak kdysi řekl Henry Ford „Můžete mít libovolnou barvu, která se vám líbí, pokud je černá!“. Zákazník měl na výběr pro standardní nebo sportovní model. Nyní, když je automobilový průmysl vysoce konkurenční a požadavky spotřebitelů se mění, musí společnost CarWorks inovovat své výrobky, aby si udržela postavení na trhu. Aby však zůstali konkurenceschopní, musí také zefektivnit způsob výroby automobilů.

Pracujete v továrně CarWorks. Pracujete v jedné z následujících divizí: plánování, nákup, finance, prodej nebo výroba. Jako tým navrhnete a provedete procesy výroby automobilů tak, aby byly splněny prodejní smlouvy. Požadavky trhu a zákazníků se však rychle mění. Rostoucí požadavky, rostoucí příležitosti uspět… nebo selhat. Jako tým musíte zefektivnit své procesy, abyste snížili náklady a plýtvání, musíte také inovovat nové procesy, aby vyhovovaly měnícím se potřebám trhu.

Workshop pro min. 8 a max. 12 osob. Obsahuje týmové úkoly a projekty. různých rolích, které si v rámci simulace testujete.

 • Délka bloku 45 minut
 • Vyučovacích hodin 8 hodin
 • Občerstvení Ano
 • Zkouška Ne
 • Předpoklady
  Simulace nevyžaduje znalosti Lean, nebo Six Sigma. Je tak vhodná pro všechny zainteresované strany, včetně top managementu.

Aktuálně

60% investic do vzdělání nepomáhá rozvoji. Změňte to!

60% investic do vzdělání nepomáhá rozvoji. Změňte to!

Principem manažerských školení bylo získat certifikaci, která deklaruje nové znalosti a dovednosti. Ale karta se obrací. Manažeři se nechtějí biflovat terminologii, teorii.

Zobrazit celý článek

Jak Six Sigma přispívá k lepšímu postavení na trhu práce

Jak Six Sigma přispívá k lepšímu postavení na trhu práce

V dnešní dynamické době je obrovský tlak na efektivní štíhlou výrobu, ale i procesy. Six Sigma nabízí nejenom to, ale i zefektivnění a zvýšení výkonu u stávajících zdrojů. Role Six Sigma je stále...

Zobrazit celý článek

Manažerské simulace? Klíč k osvojení si teorie.

Manažerské simulace? Klíč k osvojení si teorie.

Profesionální manažerské hry vám nasimulují ty největší výzvy a naučí vás řízení změn, projektů a plnění strategických cílů. Osvědčené simulace zahrnují profesní rozvoj a osvojení si metodik na...

Zobrazit celý článek

Jak kurz hodnotí absolventi?

V čem jsou naše reference výjimečné? Nejsou to jednorázové akce. K nám se lidé vrací rádi a nezavírají před námi dveře.

Podívejte se na úplný seznam referenčních klientů, kteří na nás nedají dopustit.

Vaše hodnocení
*****

Chcete to připravit na míru? Kontaktujte nás!

Zavolejte nám a my vám poradíme.

Jsme vám k dispozici na telefonním čísle +420 222 553 101 vždy od pondělí do pátku: 9:00 - 17:00.

*položky označené hvězdičkou jsou povinné

Chcete získat dárek k narozeninám?