IT4IT Praktický Workshop (uBanq)

Vítejte v prostředí banky, která má ambice stát se digitálním leaderem na trhu. Interaktivní simulace, ve které si bez znalosti metodiky osvojíte IT4IT™ pro transformaci a řízení změn. Ukážeme si jak vám tento standard pomůže upevnit pozici na trhu dynamicky se rozvíjejícího bankovního segmentu.

Virtual Training nebo e-Learning?

Máme dostatečnou flexibilitu, takže vybírat můžete jak prezenční termíny, tak online kurzy.

Zkuste živý kurz virtuálně

Je to u vás podobné?

IT je s byznysem na ostří nože. Jedna strana obviňuje druhou.

Nejnovější průzkum ukazuje, že sladění IT a byznysu je problém č. 1 všech CIO. V posledních 15 letech se toto “issue” umísťuje dokonce na prvních 3 pozicích!

Rostoucí tlak na zlepšení komplikují nové technologie a narušují koncepci. A management chce vidět jen takové investice, které nesou požadované "ovoce" a zároveň nenarušují stávající služby.

Nejspíš i vaše IT patří do 70%, které nestíhají prokázat svoji přidanou hodnotu byznysu. Dobrá zpráva je, že v tom nejste sami a má to řešení.

Je to u vás podobné?

Benefity

Za 1 den zažijete 4 kola interaktivní simulace. Formou learning experience (vzdělávání formou realistických zážitků) budete jako manažer i jako tým řešit každodenní úkoly, ale také pracovat na digitální transformaci, tj. implementovat IT4IT principy tak, abyste postupně měnil chování organizace. 

Všechny tyto IT4IT principy nazýváme „stavební bloky“. Za každý implementovaný IT4IT blok budete odměněni řadou nových „nástrojů“, díky kterým budou vaše IT služby rychlejší, efektivnější a celkově lepší. Pro představu jde např. o 

 • Sdílení a propojení databází
 • Řešení pro automatizaci služeb
 • Monitorovací nástroje pro lepší rozhodování
 • Automatizované řešení pro návrh a testování
IT4IT gamingworks

Cíle simulace

 • Pochopit koncepty IT4IT
 • Ukázat manažerům přínosy end to end IT
 • Osvojit si IT4IT jinak, než vzdělávacím kurzem, bez teorie
 • V bezpečném prostředí simulace si otestovat IT4IT přínosy pro vaši firmu

Scénář IT4IT simulace

Jste manažer banky, která má ambice být digitálním leaderem na trhu

Troufnete si na výzvu, kdy bude vaším úkolem řídit day-to-day business, resp. operativní provoz této banky, implementovat další funkce, zavádět nové služby tak, aby banka byla celkově levnější v provozu a rychlejší i lepší oproti konkurenci?

Jste jedním ze zaměstnanců inovativní banky UBANQ. To znamená Your Bank (Vaše banka), ale také You Bank (ty jsi banka), tzn. filosofie banky je o tom, že veškerou bankovní agendu si vyřídíte sami. 

Před 10 lety by to jistě bylo něco nového. Ale dnes jste jednou z mnoha digitálních bank na světě. Ale ta Vaše tvrdí, že je jiná a jejím cílem je stát se jednou ze 3 nejlepších bank na světě. 

Velké cíle potřebují... Zcela změnit dosavadní způsob práce a konečně se rozhodnout (odsouhlasit si), že banka začně využívat pro akceleraci svého byznysu IT4IT. Jedině tak své produkty a služby dokáže tvořit v IT levnější, rychlejší a celkově uživatelsky přívětivější.

IT4IT simulation ubanq

Jak vypadá průběh IT4IT Simulace?

Simulace rovnoměrně využívá kapacity a role uvnitř i vně IT

Protože je v principu zaměřena na přezkoumání přínosů nových postupů práce (IT4IT), kde je důležitý  “Aha Moment”, je postavena tak, aby nevyžadovala předchozí zkušenosti s IT4IT, nebo jiné specifické znalosti.

Všechny uvedené role se naučí pracovat v souladu a vzájemném workflow, kde je doménou integrace dat ve stále složitějších prostředích, nástrojích a frameworkách.

IT Manažeři a vedoucí týmy se naučí, jak implementovat IT4IT principy napříč organizací.

Development týmy si na vlastní kůži vyzkouší, jaké je to integrovat do vývoje Value Streamy, aby maximalizovali své úsilí v souladu s byznysem a jeho potřebami.

IT Operation a další týmy se naučí, jak využít end-to-end styl, který jim ulehčí práci a zpříjemní podmínky, ve kterých pracují. Ukážeme jim přínosy řízení přes Value Streamy.

Byznysové a marketingové role si naopak rychle osvojí správu portfolia programů a projektů. Dokáží se tak napříč projekty lépe a rychleji správně rozhodovat. Dalším efektem je snížení nákladů na IT, které jsou zbytečné a posílení těch oblastí, které organizaci nesou nejvyšší užitek a klientům hodnotu.

IT4IT školení

V každém kole dostává tým nové úkoly a výzvy

Nové požadavky

Nové požadavky pocházející z „byznysu“, zaměřené na generování vyšších příjmů a akvizici nových zákazníků.

...

Problémy a poruchy

Problémy a poruchy, které vytváří výpadky a snižují spokojenost zákazníků + negativně ovlivňují pověst banky.

...

Inovace

Inovace a nové technologie, které otevírají potenciál, ale zároveň znamenají komplikace se starou strukturou.

...

!Projekty

Součástí vaší práce je také naplánování konkrétních aktivit v projektu digitální transformace a následné řízení projektů, skládajících se z „IT4IT Building Blocks“.

A nesmíme zapomenout na pravidelné aktualizační projekty, díky kterým předcházíte, nebo eliminujete incidenty. 

?Úkoly

Jak však můžeme těmto strategickým plánům dávat prioritu a zvládnout je?

Tím spíš, když máme omezenou kapacitu zdrojů a zároveň je drtivá většina týmu zatížena řešením rutinních činností a dalšími žrouty času?


Harmonogram

09:00 – 10:30

V každém kole získá tým nové informace o trhu a o tom, jak zákazníci reagují na služby UBANQ. Na základě toho vytvoří plán pro další kolo. Jaké jsou priority v tomto kole? Jaké nové služby budete implementovat a jaké plánujete vylepšení stávajících služeb.

10:30 – 12:00

Po naplánování aktivit začne tým plánovat časovou alokaci na tyto projekty v tabulce „ Work in Progress“. V této fázi může Game Leader do simulace zasadit nové pracovní úkoly, problémy a hlášení vadných funkcí. Všechny tyto neplánované aktivity vás stojí další čas a peníze.

12:00 – 13:00

Oběd | Lunch Menu

13:00 – 14:30

Game Leader vyhodnotí objem, rozsah a kvalitu odvedené práce. Tento výsledek určí score vašeho týmů. Do score se započítávají body za splnění parametrů projektu, jako jsou očekávané výnosy, náklady, zisk, nárůst klientů a podíl na trhu.

14:30 – 15:00

Coffee Break

15:00 – 17:00

V rámci každého kola získá team od Game Leadera zpětnou vazbu. Budete diskutovat o tom, co se povedlo a co můžete zlepšit pro příště. V této fázi vám Game Leader ukáže praktické aspekty IT4IT a jeho využití pro řešení manažerských úkolů.

 • Délka: 1 den
 • Počet kandidátů: 8 - 12
 • Délka bloku 90 minut
 • Vyučovacích hodin 8 hodin
 • Občerstvení Ano
 • Zkouška Ne
 • Předpoklady

  Kurz nevyžaduje znalost metodiky. Je tako vhodný pro všechny role, včetně executive (CEO, CIO) a dalších řídících boardů, kteří udávají směr. Stejně tak i pro IT a liniové manažery.

Trainers

Jiří Pilný

15ti letá praxe se standardy IT Service Managementu, ITIL, řízení projektů. Game Leader pro byznys simulace, které vám pomocí metodiky pomohou zvýšit aplikovatelnost standardů v praxi. Mezi jeho nejúspěšnější projekty patří

 • Úřad online
 • Parking Liberec
 • MS Nástroje pro řízení rozpočtu, investic, dotací
 • PRINCE2® Accelerator (SW řešení dle metodiky PRINCE2)

IT4IT aplikace do mobilu

Stáhněte si do mobilu svoji aplikaci dřív, než přijdete na kurz

Bezplatná mobilní aplikace pro manažery. Výkladový a překladový slovník, auditní nástroj.

Kromě auditního nástroje pro ochranu osobních údajů zde využijete konsolidované termíny a definice tisíců manažerských výrazů v oblasti řízení projektů, programů, portfolia, rizik, enterprise architektury, bezpečnosti a ochrany osobních údajů a dalších:

 • IT4IT
 • PRINCE2®, MSP®, MoP®
 • MoR®, ISMS, GDPR, ZokB
 • TOGAF®, ArchiMate®, ITIL &  ITSM a mnoho dalších

iOS, Android slovník >


TOGAF®, ArchiMate® logo and IT4IT™ logo and The Open Group Certification logo (Open O and checkTM) are trademarks of The Open Group.

IT4IT aplikace do mobilu

Jak kurz hodnotí absolventi?

V čem jsou naše reference výjimečné? Nejsou to jednorázové akce. K nám se lidé vrací rádi a nezavírají před námi dveře.

Podívejte se na úplný seznam referenčních klientů, kteří na nás nedají dopustit.

Vaše hodnocení
*****

Chcete to připravit na míru? Kontaktujte nás!

Zavolejte nám a my vám poradíme.

Jsme vám k dispozici na telefonním čísle +420 222 553 101 vždy od pondělí do pátku: 9:00 - 17:00.

*položky označené hvězdičkou jsou povinné

Chcete získat dárek k narozeninám?